Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy można łączyć Moklobemid iMAO z Ludiomilem?


Pawel.770

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można łączyć Moklobemid z Maprotymilą(Ludiomil)? Nie wiem czy można czy jednak sytuacja jest taka sama jak Moklobemid i SSRI że nie można kategorycznie..?? Zapomniałem zapytać lekarza.. jeszcze nie biorę tych leków ale lekarz mówił coś o Maprotylinie i powiedział że będziemy zmieniać całkowicie leki za jakiś czas.. Chciałabym zażywać Brekspirazol lub Kariprazyne w max dawce, do tego jakiś psychostymulanty czyli np. Moklobemid no i albo lamotrygine albo ten Ludiomil jeśli będę miał objawy inkontynenjcji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie tych leków nie wolno łączyć. 14 dni przerwy powinno być między iMAO a maprotyliną.

Między nimi zachodzą poważne interakcje mogące się skończyć zgonem.

Moja rada, przestań się leczyć na własną rękę, bo tym pytaniem udowadniasz, że lekarz potrzebny Ci tylko do wypisywania recept i nie masz pojęcia o łączeniu leków. No chyba, że chcesz się doprowadzić "do piachu", to wtedy rób co chcesz.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, acherontia styx napisał(a):

Absolutnie tych leków nie wolno łączyć. 14 dni przerwy powinno być między iMAO a maprotyliną.

Między nimi zachodzą poważne interakcje mogące się skończyć zgonem.

Moja rada, przestań się leczyć na własną rękę, bo tym pytaniem udowadniasz, że lekarz potrzebny Ci tylko do wypisywania recept i nie masz pojęcia o łączeniu leków. No chyba, że chcesz się doprowadzić "do piachu", to wtedy rób co chcesz.

Poprostu lekarz mi ma dać cos na inkontynencje.. i powiedział że nie daje się leków antycholinelgicznych jak atropina w tabletkach tylko leki antydepresyjne starej generacji o działaniu antycholinergicznym...

A w ogóle Moklobemid można brać i nie martwić się o interakcje z innymi l kami nie psychiatrycznymi..? Bo ostatnio np. mnie ząb bolał bo leczyłem kanalowo u dentysty dostawałem antybiotyki kilka raz... Czy jakbym brał Moklobemid wtedy to byłby problem z tymi antybiotykami? Tak samo przeciwbulowe leki.. czy można łączyć z moklobemidem bo musiałem brać wtedy ibuprofen i Ketonal później... 

 

Co jeśli ktoś od czasu do czasu musi zażywać jakieś leki czy to na ból czy to na gorączkę czy na przeziębienie itp.? Co wtedy się robi jak ktoś bierze Moklobemid? Albo jak ktoś złamie rękę czy nogę i ma mieć operację.. czy wtedy trzeba czekać 14 dni żeby dać leki przed operacją czy nie? @acherontia styxmyślę że wiesz o co mi chodzi...?? Poprostu lekarz mi mówił że może mi za niedługo dać Moklobemid ale czy opłaca się go brać skoro ma tyle interakcji...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×