Skocz do zawartości
Nerwica.com

Potrzeba ciągłego zwierzania się


nerwicka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam nerwice od dziecka i niestety od kilku lat mam potrzebę ciągłego zwierzania sie innym z różnych myśli co mnie dręczą albo myśli o złych rzeczach, ktore kiedyś zrobiłam. Wracam do tego ciągle nawet jak sie staram nie, ale zadręczam bliskich zwierzeniami o rzeczach które ogólnie są prywatne i sie ich wstydze. Nie potrafie przestac. Czy ktoś też tak miał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂

 

tak, mam podobnie. zwierzam sie ze wszystkiego, mowie o swoich sprawach i rzeczach ktore sa tylko moje. Obiecuje sobie, ze tym razem zostawie to cos dla siebie. Chcialabym w koncu znow zczac podejmowac samodzielnie decyzje. zostawic sobie przestrzen w glowie, zeby byc sprawcza.

 

ciekawi mnie co jest przyczyna tego typu dzialan, moze lęk przed bycia niezalezna? mowie o sobie, nie wiem jak jest u Ciebie. Pozdrawiam 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukanie kontaktu z innymi ,to jest terapeutyczne .Nie można samemu być w czterech ścianach że swoimi myślami .bo by człowiek zwariował.Ja się swobodnie czuje przy osobach których nie znam ,rozmawiam o czym chce i inni wzajemnie ,wiem że ta osoba zabierze ze sobą to o czym rozmawialiśmy. i więcej się nie zobaczymy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też uważam, że to terapeutyczne. tylko u mnie to jest dosłownie chorobliwe zwierzanie się z najintymniejszych rzeczy dosłownie. Nienawidze sie za to, bo potem sie wstydze przed osobami którym powiedziałam o swoich wstydliwych sprawach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam koleżankę w pracy która wszystko gadała o sobie ,tak intymne szczegóły .Ale byli ludzie co uwielbiali ją .

Jak miałam silne stresy tto też musiałam się wygadać .Jak miałam okazję gdzieś to gadałłam. Jeśli był ktoś odpowiedni.Takie rzeczy przechodzą ,jak życie jest spokojniejsze to człowiek jest spokojniejszy,mniej mówi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2024 o 08:24, nerwicka napisał(a):

Tak też uważam, że to terapeutyczne. tylko u mnie to jest dosłownie chorobliwe zwierzanie się z najintymniejszych rzeczy dosłownie. Nienawidze sie za to, bo potem sie wstydze przed osobami którym powiedziałam o swoich wstydliwych sprawach

Próbowałaś zapisywać swoje myśli zamiast się z nich zwierzać przed innymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×