Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica po jedzeniu?


bradkurd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Często po posiłkach, najczęściej za dużych (niestety mam tendencje do jedzenia zbyt obfitych posilkow, nie wiem czemu i jak sie tego wyzbyc), po kawie (ktorejs z rzedu), a kiedyś po posiłku na "kaca" występują u mnie jakieś dziwne objawy. Czuję niepokój, często wydaje mi się, że zaraz będę miał zawał, czuję wyraźnie bicie serca, arytmiczne. Praktycznie nie dam rady tego wysiedziec, musze wyjsc, rozchodzic. Robie sie slaby, chodze czasami jakbym cos wypil. Po wszystkim, a od momentu zaczecia niepokoju trwa to do 4-5 godzin, jestem wykonczony jak po instesywnym sporcie, ziewam raz za razem na koniec. Wtedy odpuszcza. Bylem kilka razy na sorze, bo myslalem, ze bede mial wlasnie zawal, dwa razy przyjechala po mnie karetka - badania wychodzily dobrze i lekarze patrzyli na mnie jak na idiote, hipohondryka czy z politowaniem. Proszę o pomoc, takie stany mam coraz częściej, utrudniają mi funkcjonowanie, sen i pracę. 

 
 
 
 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to pytanie bardziej do dietetyka, bo tu mogą być różne przyczyny i pewnie musiałbyś zrobić jakieś badania w tym kierunku. Ja zauważyłam, że u mnie pojawiało się silne napięcie nerwowe i problemy ze snem, gdy przesadzałam z węglowodanami w diecie, gdy zaczęłam jeść bardziej niskowęglowodanowo, a sporadycznie stosować też post przerywany intermittent fasting, to wszystko wracało do normy. Nie wiem jak u Ciebie wygląda kwestia węglowodanów w diecie i na ile byłyś w stanie w razie potrzeby zmienić swoje nawyki żywieniowe. Oprócz węgli, może to być jakaś alergia pokarmowa, a może jakies inne problemy z żołądkiem, jelitami itp. Bez badań raczej ciężko jest tu cokolwiek stwierdzić, więc może spróbuj zapytać dietetyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2024 o 12:57, Pssd98 napisał(a):

Możesz mieć zaburzony mikrobiom jelitowy jak ja. I przez to odczuwasz takie dolegliwości.

W jaki sposob moge poprawic zaburzony mikrobiom?

W dniu 20.07.2024 o 14:50, Angelka85 napisał(a):

Myślę, że to pytanie bardziej do dietetyka, bo tu mogą być różne przyczyny i pewnie musiałbyś zrobić jakieś badania w tym kierunku. Ja zauważyłam, że u mnie pojawiało się silne napięcie nerwowe i problemy ze snem, gdy przesadzałam z węglowodanami w diecie, gdy zaczęłam jeść bardziej niskowęglowodanowo, a sporadycznie stosować też post przerywany intermittent fasting, to wszystko wracało do normy. Nie wiem jak u Ciebie wygląda kwestia węglowodanów w diecie i na ile byłyś w stanie w razie potrzeby zmienić swoje nawyki żywieniowe. Oprócz węgli, może to być jakaś alergia pokarmowa, a może jakies inne problemy z żołądkiem, jelitami itp. Bez badań raczej ciężko jest tu cokolwiek stwierdzić, więc może spróbuj zapytać dietetyka.

CIekawe, stosuje post przerywany kilka razy w tygodniu, raczej chaotycznie, bo pracuje na zmiany, ale zazwycxzaj juz po kilku godzinach niejedzenia czuje sie naprawde dobrze, zeby nie powiedziec bardzo dobrze. No ale...jem potem duze posilki i ostatnio duzo wegli w siebie wrzucam, ciezko mi to opanowac. 

W dniu 21.07.2024 o 21:00, Meya napisał(a):

Myślę, że najpierw warto wybrać się do gastrologa, potem do dietetyka-ale po studiach na Uniwersytecie Medycznym, bo są też po kursach ;) Jeśli gastrolog wykluczy choroby, zalecenia dietetyka nie pomogą, wtedy idź do psychiatry, bo co prawda nerwica różne potrafi wyczyniać "atrakcje", ale zawsze najpierw trzeba wykluczyć choroby lub niewłaściwe odżywianie.

Dzieki! Ma to jak najbardziej sens, ale od niedawna mieszkam w holandii i musze troche pokombinowac....tutaj nie wszystko dziala jak w Polsce, samo pojscie do apteki wymaga jakiegos skierowania... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz stosować probiotyki, celowana probiotykoterapie zastosować, zdrowo się odżywiać,jeść spora ilość warzyw owoców. Bo bakterie żywią się błonnikiem, stosować shake wwrzywno-owocowe z np dodanym siemieniem lnianym, dobrze by było wykonać badanie na nietooleracje pokarmowe, też byłem uczulony na wiele produktów po których źle się czułem, test na Sibo i IMO wykonać, bo też miałem sibo i IMO, przez co źle sie czułem po posiłkach i wykonać dobrze jest test na h.pylori jak i na pasożyty. Tylko pasożyty jak lamblie ciężko wykryć jest w badaniach, ja np przyjąłem 2x metronidazol w pewnych dawkach i poczułem się lepiej, bo miałem lamblie prawdopodobnie. Do tego miałem h.pylori i po antybiotykoterapi po pewnym czasie też czułem się lepiej. Probiotyki celowane trzeba brać latami i zdrowo się odżywiać. Zażywałeś sporo antybiotyków w dzieciństwie? Lub w ostatnim okresie czasu ? Stosujesz regularnie antybiotyki jak jesteś chory? Urodziłeś się przez poród naturalny czy cesarkę? Ja się urodziłem przez cesarkę przez co miałem od dziecka zaburzony mikrobiom przez co chorowałem dużo jako małe dziecko i do wieku 14 lat przyjmowałem regularnie antybiotyki które wyniszczały mój mikrobiom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×