Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niekompetenty lekarz, co zrobić?


Zsoe

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

leczę się już od dłuższego czasu i nie miałam większych problemów z psychiatrami i raczej mam do lekarzy zaufanie.

 

Natomiast ostatnio przydarzyło mi się coś co mnie delikatnie zdziwiło. Mianowicie miałam wizytę u nowej lekarki bo moja poprzednia przestała współpracować z Psychomedic. Przepisano mi zupelnie nowy lek. Ok nie ma w tym nic dziwnego. Zapytałam się lekarki o jeden konkretny skutek uboczny i odpowiedziała, że nie mam się czym przejmować bo ten skutek uboczny nie występuje. I teraz plot twist; idę do apteki, wykupuje przepisany lek, otwieram ulotke i na pierwszym miejscu skutków ubocznych jest właśnie to o co pytałam. 

 

I teraz pytanie co z tym zrobić? Nie mam ochoty zapisywać się do tej kobiety kolejny raz tylko po to żeby jej o tym powiedzieć bo wizyta kosztuje 300 zł a po czymś takim nie chce dalej się u niej leczyć. Gdzie to mogę zgłosić? Moim zdaniem lekarz powinien mieć minimum wiedzy na temat leku, który przepisuje a treść ulotki od producenta to chyba właśnie to minimum.

 

Dodam, że lekarka ma wszędzie na necie dobre opinie, może aż za dobre. Ludzie wypisują jak to im pomogła i jaka jest wspaniała. Na mnie zrobiła ok wrażenie, była sympatyczne i wysłuchała. Ale ten konkretny lek zasugerowała sama i wydawała się do niego przekonana a wręcz na niego naciskała bo wg niej jest super bezpieczny i sama by go brała gdyby miała problemy. 

 

Proszę o radę, może ktoś był w podobnej sytuacji.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2024 o 20:21, root napisał(a):

To że jest w ulotce to nie znaczy że wystąpi. Zaufaj lekarzowi , a jak wystąpi to zmienisz lek i tyle. 

Janse, że nie każdy skutek uboczny występuje u każdego pacjenta, nie musisz mi tego tłumaczyć, rozumiem matematykę na poziomie szkoły podstawowej.

 

Pytałam lekarza o konkretny skutek uboczny, czy występuje przy konkretnych lekach. Dostałam odpowiedź "nie występuje". Natomiost z ulotki wynika, że jest to jeden z najczęściej występujących skutków ubocznych (występują u co najmniej 1 na 10 pacjentów).

 

Lekarz powinien był mi udzielić rzeczowej informacji przed przepisaniem leku, a nie działać na zasadzie "zobaczymy co bedzię, może jej akurat nie zaszkodzi, a jak zaszkodzi to się pomęczy trochę i za 2 tygodnie odstawimy".

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badania badaniami, ale może jej praktyka kliniczna pokazuje jej coś innego lub na podstawie czegoś może przypuszczać, że np. u ciebie te skutki uboczne nie wystąpią. W Psychomedic co do zasady są dobrzy psychiatrzy. Nie ma co się zniechęcać po takim szczególe....

 

 

W tej przychodni jest opcja napisania na ich maila z prośbą o przekazanie wiadomości do specjalisty, jeżeli bardzo cię to dręczyy to możesz napisać.

 

Jak chcesz możesz podać jak się nazywa ten psychiatra

 

to mogę ci sprawdzić, bo trochę już jestem zorientowany po czym poznać dobrego specjalistę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2024 o 11:31, Zsoe napisał(a):

Lekarz powinien był mi udzielić rzeczowej informacji przed przepisaniem leku, a nie działać na zasadzie "zobaczymy co bedzię, może jej akurat nie zaszkodzi, a jak zaszkodzi to się pomęczy trochę i za 2 tygodnie odstawimy".

 

Ale nikt nie jest w stanie tego przewidzieć, lekarze nie są jasnowidzami i nie wiedzą jak zareagujesz, to metoda prób i błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×