Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMITRYPTYLINA (Amitryptylinum VP)


es71

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kosecky22 napisał(a):

Zgadza się, do tego zestawu mam arypiprazol 5mg i kwetiapina XR 150 mg, wcześniej brałem razem z bupropionem ale czy z nim czy bez niego żadnej różnicy nie czułem a tani to on nie jest (byłem na dawce 300). Tym niemniej uważam że ami robi tutaj największą robotę, ciężko to opisać... To czuć 😜

A jak fobia społeczna po ami ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2024 o 10:57, kosecky22 napisał(a):

Zdecydowanie chęć do działania, coś jakby bupropion, ale zdecydowanie mocniej z i większą siłą na energię fizyczną. Trochę tak jakby połączył reboksetynę z bupropionem ;) podobny efekt. 

Na pozostałe pytania odpowiem Ci później na priv bo widziałem, że do mnie pisałeś. Niedługo Ci odpiszę:)

Mam 28 lat i biorę amitryptylinę od niecałych 2 miesięcy z niesłychanie zadowalającym efektem terapeutycznym.

Dokładnie, może ktoś kto potrzebuje mega wypłycenia emocjonalnego albo cierpi na jakieś giga-lęki to może by to posłużyło, ja nigdy więcej nie ruszę ani wenli ani mirty. Największy syf i droga do roz*bania sobie życia. 

Wolę podjąć to ryzyko i normalnie funkcjonować niż siedzieć i rozmyślać i nakręcać sobie na łeb jakąś śrubę że wykituje bo mi pikawa nie wyrobi. Każdy lek niesie ryzyko i sa naprawdę dużo gorsze leki. Choćby benzodiazepiny ;))))) Mój lekarz nawet nie wspomniał o żadnym EKG , możliwe że z czasem się zrobi ale jak robiłem pół roku temu do medycyny pracy to wszystko było w jak najlepszym porządku, więc osobiście też nie widzę takiej potrzeby obecnie.

Ja na TLP Anafranil miałem tylko zalecenie od lekarza robić EKG, echo serca co 3 miesiące.

wieć chodziłem i robilem, serce jak dzwon było , ale rozumiem, trzeba monitorowac to to robiłem

Więc jeśli na TLPD robimy regularnie badania i nie ma żadnych pogorszeń - dlaczego dalej bać się brac te leki? Przecież jeżeli są kardiotoksyczne i w kolejnym badaniu wyjdzie gorszy wynik to wtedy z lekarzem  decydujemy o przerwaniu , ale jesli wszystko jest pod kontrolą to po co się nakręcać negatywnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, AnnoDomino34 napisał(a):

Przecież jeżeli są kardiotoksyczne i w kolejnym badaniu wyjdzie gorszy wynik to wtedy z lekarzem  decydujemy o przerwaniu , ale jesli wszystko jest pod kontrolą to po co się nakręcać negatywnie??

Bo może być tak, że po przerwaniu przyjmowania leku serce nie wróci do normy jak u mnie było po pregabalinie.

QTc wychodzi cały czas "podejrzane", a od odstawienia minęły 3-4 (?) lata. A miało się cofnąć....

Jedyne co się zmieniło to, to, że nie mam już tetna 160 w spoczynku, tylko +/- 110.

I spoko, mój organizm już był tak przyzwyczajony, że ja tętna 160 nie odczuwałam fizycznie w żaden sposób, ale pomyśl jak byś nie panikował mając tętno nawet w nocy do 175 u./min. - a taki był rekord z Holtera. Ja tego nie czułam, ale pamiętam jak leżąc na kardiologii z telemetrią zbiegli się do mnie w pewnym momencie wszyscy lekarze i pielęgniarki bo im alarmy wyły, że mam częstoskurcz z tętnem pod 180, a ja zdziwiona o co im chodzi, przecież ja się bardzo dobrze czuję. Ja potrafię do dzisiaj mieć tętno podchodzące pod 200 u./min. przy niewielkiej aktywności fizycznej, przy której powinnam mieć max. 140.

I tak, lekarz włączył mi w szpitalu lek, który miał na to pomóc, szkoda że musiał go odstawić, bo lek pomógł na jedno, ale spowodował komorowe zaburzenia rytmu serca.

I moje szczęście, że mój organizm się tak zaadaptował do wysokiego tętna, że mi ono w żaden sposób nie przeszkadza. Nie biorę żadnych leków, bo po beta-blokerach ja jestem nieżywa, tak mi obniżają ciśnienie. Mam niby przepisaną najmniejszą dawkę Concoru Cor czyli 1,25mg do brania doraźnie jakbym odczuwała jakieś dolegliwości, ale wzięłam może raz?!

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat:

 

zestawy z AMITRYPTYLINĄ.
Poniżej opinia z https://www.drugs.com/comments/amitriptyline/for-depression.html?search=&sort_reviews=most_recent#reviews

 

"(...) Następnie lekarz przepisał mi escitalopram, który działał świetnie, ale nadal czułem potrzebę stosowania alprazolamu w dawce 0,5 mg dziennie, aby kontrolować mój niepokój. Aby zaprzestać przyjmowania alprazolamu, lekarz przepisał mi escitalopram w dawce 20 mg dziennie + amitryptylinę w dawce 75 mg dziennie i leki te bardzo dobrze na mnie zadziałały. Mój niepokój jest teraz pod kontrolą i czuję się dobrze. Amitryptylina do dziś jest dobrym lekiem".

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elavil (amitriptyline) "I have tried almost every medicine for GAD (Xanax, Celexa, Paxil, Wellbutrin, Lamictal, Seroquel, Buspar) but it seems that Amitriptyline is the only drug that works for me. I also take 300 mg of Lyrica for chronic pain and 150 mg of Effexor XR in the morning and 50 mg of Amitriptyline before sleep. It changed my life."

10 / 10
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2024 o 13:39, marcinzen napisał(a):

po pierwszym tygodniu po mini dawce 12,5 mg czuję silny niepokój i napięcie. 

Ktoś tutaj pisał, że tak na początku może być i że warto to przeczekać biorąc benzo.

zdawaj nam relacje bo jesteśmy też ciekawi efektu:) jak dzis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2024 o 13:39, marcinzen napisał(a):

po pierwszym tygodniu po mini dawce 12,5 mg czuję silny niepokój i napięcie. 

Ktoś tutaj pisał, że tak na początku może być i że warto to przeczekać biorąc benzo.

w końcówce 2 tygodnia, jestem już na dawce 25mg, wczoraj 50 mg - wchodzi gładko a skutki uboczne delikatne.
Poranne zamulenie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×