Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, zew napisał(a):

Słuchajcie, jak u Was z tą sennością na paro? Biorę 20 mg od ponadto 2 miesięcy. Przeciwlękowo jest świetnie, czuję się dobrze, mógłbym funkcjonować zupełnie normalnie, gdyby nie ta senność i niemoc. Poprzednio miałem taki stan dopiero od 40 mg. Wtedy też pamiętam parogen mnie odłączył od codzienności, ale przy 20mg żyło mi się bardzo dobrze. A teraz ciągle bym leżał i spał, mimo najszczerszych chęci, żeby coś zrobić. 

Może sprawdz poziom ferrytyny ? 

Bierzesz jakiś magnez? On też działa nasennie.

 

U mnie we wtorek mija 2 tyg na 40mg I są dni ok i są dni z niepokojem. Boje się, że nie zadziała:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mili89 napisał(a):

Może sprawdz poziom ferrytyny ? 

Jest ok.

 

1 godzinę temu, Mili89 napisał(a):

Bierzesz jakiś magnez? On też działa nasennie.

Nie suplementuję magnezu. Mam wystarczający poziom; ostatnio badałem m.in. elektrolity.

 

1 godzinę temu, Mili89 napisał(a):

U mnie we wtorek mija 2 tyg na 40mg I są dni ok i są dni z niepokojem. Boje się, że nie zadziała:(

Jeszcze za krótko, żeby przesądzać ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam jeszcze raz bo tez się nakręcałem  , witamina D, magnez, potem zestaw witamin, omega a potem już wszystko co się da, i było gorzej bo w badaniach wyszło mi przekroczone 300% wit D i magnezu w krwi, lekarz popukał się w głowę i mówi, że najpier się badamy i sprawdzamy czego nam brakuje w oragniźmie, jeśli wit D i magnez są w normie absolutnie nie zaleca brac bo nadmiarem można se bardziej zaszkodzić niż pomóc, Myslełem zawsze , że co do supli - im więcej tym lepiej, przecież to suple krzywdy nie zrobi nadmiar:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AnnoDomino34 napisał(a):

Myslełem zawsze , że co do supli - im więcej tym lepiej, przecież to suple krzywdy nie zrobi nadmiar:)

Niestety to jest standardowe myślenie większości naszego społeczeństwa😢 jedyne co trzeba suplementować to wit. D bo w naszym klimacie 99% osób ma niedobory w okresie jesienno-zimowym i kobiety kwas foliowy przed planowaną ciążą.

Resztę jesteśmy w stanie dostarczyć z pożywieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 lat brania seroxatu 30 mg przestało działać.Zmienili na wenflaskyne ale działała 3 miesiące i przestała nawet po zwiększeniu.Chce wrócić na paro czy jest szansa że znowu zadziala podobno jest możliwe jak uważacie proszę o pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Nerwowy222 napisał(a):

15 lat brania seroxatu 30 mg przestało działać.Zmienili na wenflaskyne ale działała 3 miesiące i przestała nawet po zwiększeniu.Chce wrócić na paro czy jest szansa że znowu zadziala podobno jest możliwe jak uważacie proszę o pomoc 

A dlaczego nie zwiększyli Ci dawki ...zazwyczaj tak się robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lukaszroz napisał(a):

A dlaczego nie zwiększyli Ci dawki ...zazwyczaj tak się robi

Chcieli ale mieszkam za granica i sam w domu bylem i się bałem że będę wariowal.Teraz wracam mam skierowanie do szpitala chce spróbować.Nie wiem sam jaki lek dadzą.Benzo pomaga ale na chwilę.Jestem załamany ciągle paranoję boje się iść do fryzjera nawet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zew napisał(a):

@Nerwowy222 ja wróciłem do paroksetyny. Paro zadziałała na lęki po raz drugi. Za pierwszym razem też przestała działać w dawce 20 mg i wtedy lekarz zwiększył mi do 40 mg. 

Ale bardzo źle się czulem wielkie ataki 

Miałem bałem się zwiększyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Nerwowy222 napisał(a):

Chcieli ale mieszkam za granica i sam w domu bylem i się bałem że będę wariowal.Teraz wracam mam skierowanie do szpitala chce spróbować.Nie wiem sam jaki lek dadzą.Benzo pomaga ale na chwilę.Jestem załamany ciągle paranoję boje się iść do fryzjera nawet

Ja też mieszkam za granica...może zwiekszenie dawki by nie dało by Ci tak popalić....

Wiem ze paro na poczatku daje popalic....Ale stopniowe zwiekszenie dawki moze nie bedzie takie ciezkie

Lepiej zostac na tym samym leku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lukaszroz napisał(a):

Ja też mieszkam za granica...może zwiekszenie dawki by nie dało by Ci tak popalić....

Wiem ze paro na poczatku daje popalic....Ale stopniowe zwiekszenie dawki moze nie bedzie takie ciezkie

Lepiej zostac na tym samym leku ...

Jestem w takim stanie że mało co pomaga spróbuję ale w szpitalu jak będę zamknięty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Hard_Times napisał(a):

To nic teraz nie bierzesz?

Biorę Efectin 75 mg teraz dostałem nowy lek escilatopram będzie zmiana.

Efectin przestał działać jak podnoszę dawkę wyżej to jak by inny lek.Paroksetyna to był lek super działał.Jao esci nie zadziałała będzie próba powrotu do paro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nerwowy222 napisał(a):

Biorę Efectin 75 mg teraz dostałem nowy lek escilatopram będzie zmiana.

Efectin przestał działać jak podnoszę dawkę wyżej to jak by inny lek.Paroksetyna to był lek super działał.Jao esci nie zadziałała będzie próba powrotu do paro 

Mi escitalopram pomógł, ale wiadomo nie od razu. Mniej więcej po 2 tygodniach zaczynało być lepiej i właściwie to 2 miesiące podziałał a potem powrót lęków taki konkretny. Wróciłem do paro wtedy i zaskoczyło pięknie i zostałem na nim parę latek ;) ale daj szansę esci, skoro tak lekarz przepisał, może u Ciebie wypadnie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Hard_Times napisał(a):

Mi escitalopram pomógł, ale wiadomo nie od razu. Mniej więcej po 2 tygodniach zaczynało być lepiej i właściwie to 2 miesiące podziałał a potem powrót lęków taki konkretny. Wróciłem do paro wtedy i zaskoczyło pięknie i zostałem na nim parę latek ;) ale daj szansę esci, skoro tak lekarz przepisał, może u Ciebie wypadnie lepiej.

Właśnie u mnie po 15 latach brania paro 30 mg przestało działać.Wzialem wenflaskyne i działała 2 miesiące i powrót do ataków dziwne.Paro jest najsilniejsze raczej inne leki po niej działają ale krótko.Dlaczego tak zastanawiam się 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nerwowy222 napisał(a):

Właśnie u mnie po 15 latach brania paro 30 mg przestało działać.Wzialem wenflaskyne i działała 2 miesiące i powrót do ataków dziwne.Paro jest najsilniejsze raczej inne leki po niej działają ale krótko.Dlaczego tak zastanawiam się 

Ja aktualnie nie jestem na paro już od paru miesięcy, ciągne jakoś na Wortioksetynie (Brintellix), ale o ile na początku było ok, tak co raz częściej miewam lęki, silne odrealnienie. Paro po kilku latach miałem wrażenie że się wypaliło i czułem się pusty bez emocji, nic mi się nie chciało. Standardowo nie wykluczam możliwości powrotu, może po przerwie znowu coś zaskoczy. Ja byłem na 20mg, swoją drogą na 30mg to nie szło dwójki w kiblu ogarnąć, betonowe kloce raz na tydzień ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mili89 napisał(a):

Nerwowy222- może wenla potrzebowała większej dawki? Czemu tak skaczesz z leku na lek nie dając żadnemu szansy i nie próbując zmieniać dawek? Lekarz Cie tak prowadzi?

Zwiększyłem do 150 mg Efectin to tragedia czułem jak by inny wogole lek.Paranoje ataki codziennie odrealnienie.Slabo działało na natrętne myśli to nie dla mnie zastanawiam się jak ludzie biorę wysokie dawki tego leku 300mg to bym umarł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nerwowy222 napisał(a):

Zwiększyłem do 150 mg Efectin to tragedia czułem jak by inny wogole lek.Paranoje ataki codziennie odrealnienie.Slabo działało na natrętne myśli to nie dla mnie zastanawiam się jak ludzie biorę wysokie dawki tego leku 300mg to bym umarł.

ile czasu byles na takiej dawce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×