
felek007
-
Postów
82 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Odpowiedzi opublikowane przez felek007
-
-
Czy ktoś brał obok fluoksetaminy kiedyś też oddzielnie escitalopran? Przyznam że w moim wypadku fluo słabo działa na lęki (sertralinę kiedyś brałem i dużo lepiej działała na lęki niż fluo) Czy escitalopran dużo lepiej działa na lęki bo rozważam zmianę leku..
-
Czy ktoś brał escitalopran i sertraline? Który był dla was lepszym lekiem? Który działał silniej przeciwlękowo? dawał więcej radości i motywacji do działania? Proszę o odp
-
W dniu 18.05.2022 o 08:59, acherontia styx napisał:
Ale ten lek nie jest dopuszczony do obrotu w Polsce. Inna sprawa, że to jest lek stosowany w leczeniu otyłości, a nie na zaburzenia lękowe.
Na dopamine działa Welbutrin na pewno, ale mówiłeś, że brałeś. No i takie leki mogą jak najbardziej potęgować lęki.
Wróciłem do palenia i zmniejszył mi się apetyt i zastopowałem tycie obecnie jak przyjmuję fluo.
Tenuate retard kupiłem w Niemczech. Trochę schudłem na nim ale działał pięknie jeśli chodzi o nastrój. Nie potęgował u mnie lęków a chyba mocno podbił mi dopaminę stąd to świetne samopoczucie. Wellbutrin niby podobnie działa ale ja tylko uświadczyłem na nim większych lęków i też przybierałem na wadze co prawda wolniej niż np na sertralinie czy fluoksetaminie ale jednak. Szukam leku który działa silnie przeciwlękowo. Fluo działa jednak to delikatny lek ale na lęki już nie działa tak dobrze jak sertralina. Teraz pozostaje mi spróbować escitalopran którego jeszcze nie brałem. Paroksetyne nawet nie ruszam wiem że silnie blokuje lęki ale bardzo tuczy a ja jestem jakoś podatny na to jak przyjmuje takie leki więc ten lek odpada podobnie jak mianseryna itp
-
W dniu 18.05.2022 o 17:52, MarekWawka01 napisał:
Na fluoksetynie tyjesz? Ile przytyłeś?
Przez pierwszy miesiąc plus 5kg i widzę że występuje u mnie duża retencja wody spuchnięta twarz i większe gabaryty jakbym pił przez tydzień w dużych ilościach piwo...
-
Biorę 6 tygodni bioxetin i czuję się normaknie ale na lęki działa słabiej niż sertralina. Sertralina działa na mnie świetnie ale bardzo tyję na nim. Brałem wenlafaksynę słabe działanie zero motywacji a miała aktywizować. Brałem wellbutrin ale działał słabo i potęgował moje lęki ponoć na nim się chudnie u mnie czegoś takiego nie było a zawsze na tych lekach tyje. O dziwo świetnie czułem się na tenuate retard lek na chudnięcie zawiera pochodną amfetaminy. Czułem się wreszcie spokojnie nie było lęków jasność umysłu i wyluzowanie myślę że taki stan jest idealny dla mnie i tak powinienem się czuć jako osoba zdrowa. Sertralina też dobrze na mnie działa ale to tycie... Nie wiem w co celować raczej w snri nie bo wenlafaksyna na mnie słabo działala i wellbutrin które to działają na noradrenaline. Czy z waszego doświadczenia pokecacie coś co mogę zasugerować kekarzowi bo on woli zmieniać leki i próbować reakcji ale 6 tygodni a ja na bioxetinie czuje się ok ale lęki tak jakby zostały budzę się wystraszony kołatanie serca.. jest coś co podnosi i serotoninę i dopaminę? Myślę że lek tenuate retard podnosił mi dopaminę i dlatego tak czułem się świetnie
-
3 godziny temu, felek007 napisał:W dniu 2.07.2020 o 15:28, warning napisał:
@felek007Warning przepraszam Cię ale widzisz ze mam jakiś błąd. Odp z komórki i klikając daj odp. pojawia mi sie takie okienko jakbym powoływał sie na twoje słowa a to ja pisze.
Czytałem wiele artykułów i słusznie warning poradza 2gr metforminy bo to najlepsza dawka i będę badał od dziś glukozę na czczo i jak bedzie nadal ponad 100 to będę zwiększać dawkę do 2gr.
Mój problem z trzymaniem wody retencja to jest wina dny moczanowej. Chce ćwiczyć i trzymać dietę dlatego pytam sie was czy to bezpieczne dokładać spalacz tłuszczu. Dorian Yates black bombs brałem pół godziny przed jazda na rowerze i super woda schodziła ze spuchnietej twarzy.
-
W dniu 2.07.2020 o 15:28, warning napisał:
@felek007czytalem wiele artykułów szczegolnie amerykanskich gdzie wykazują ze dawka 500mg metforminy dziala jak placebo natomiast najelpsze jej działanie występuje od dawki 2g do 3g na dobę. Polscy lekarze sa jacy sa i przepisują śmieszne dawki
-
W dniu 2.07.2020 o 15:28, warning napisał:
Jestem juz po badaniach mam stan przedcukrzycowy przepisany metformax 500 raz dziennie kazał lekarz wedlug mnie to za mało więc biorę dwie tabletki podczas kolacji. Mam podwyzszony kwas moczowy i aspat - dna moczanowa. Tsh jest w górnej normie.
Miala mi lekarz wypisać badanie czy mam insulinoopornosc ale pewnie mam.
Przechodzę na dietę i mam putanie czy można brać mocny spalacz tłuszczu na ćwiczenie po kolacji typu dorian yates black bombs czy to bedzie niebezpieczne?
-
Warning -
Zmarła babcia miała cukrzyce typu 2. A tato bierze metformine 500mg raz dziennie i onsuline mysle ze śmieszne dawki gdyż nieraz rano ma cukier 140. Narzeka cały czas na to ze ma zimno w nogi w stopy. Czytałem i to jest dolegliwość przy cukrzycy.
Rozmawiałem dzis z lekarzem rodzinnym i powiedział, że cukier co mam 119, 109, 113 to nic. Dala mi tylko skierowanie na test obciążenia glukozy. Chciałem tez na insulinę i badanie krwi tarczycę to poinformowała ze nie ma umowy z nfz na inne badania i jak cos wyjdzie z obciążenia glukozy to wtedy da mi skierowanie do diabetologa. Lekarka szkoda słów. Maja wywalone ze stan predcukrzycowy, insulinoopornosc trzeba leczyć dieta metformina aby zapobiec cukrzycy typu 2 albo odłożyć chorobę w czasie ale oni maja wyje**** na pacjenta.
3 godziny temu, warning napisał:Trzeba, moj endokrynolog (konsultant wojewódzki, profesor) przy glukozie 119 na czczo od razu zapisałby metforminę i to w dawce 2-3 g dziennie. Zbadaj insulinę na swój koszt i wylicz HOMA-IR. Ja - na Twoim miejscu - zbadałabym również na swój koszt TSH, fT3 i fT4.
Odczucie zimna i charakterystyczny zapach moczu są - jak sam piszesz - charakterystyczne dla insulinooporności, stanu przedcukrzycowego, cukrzycy.
Zmieniłem miejsce zamieszkania wczoraj zapisałem sie do poradni rodzinnej i lekarka jak pisałem olala mnie i przepisała tylko skierowanie na obciążenie glukozy.
Zadzwoniłem do wcześniejszej mojej lekarki i prosze od razu trzeba zrobić glukozę, insulinę , hemoglobinę glikowaną itd oraz zleciła wszystkie badania pod kontem hormonu tarczycy. Chyba tylko nie zakreśliła badania na prostatę wiec da sie. Lekarz a lekarz jest różnica. Jadę w poniedziałek do miejscowości oddalonej o 100km ale warto niz iść do konowała lekarza na miejscu. Dzwoniłem ze chce anulować przeniesienie sie do lekarza rodzinnego to odmówili bo wniosek juz poszedł... Lekarka wypisała mi ta wczesniejsza skierowanie na badania i ciekaw jestem co teraz muszę sie zpowrotem do niej zapisać skoro jadę w pon. do nich na badania. I z nowu dodatkowe komplikacje
Dziękuję Warning za wszelkie wskazówki lepiej sprawdzileś/aś się niż miejscowy lekarz
-
Warning -
Zmarła babcia miała cukrzyce typu 2. A tato bierze metformine 500mg raz dziennie i onsuline mysle ze śmieszne dawki gdyż nieraz rano ma cukier 140. Narzeka cały czas na to ze ma zimno w nogi w stopy. Czytałem i to jest dolegliwość przy cukrzycy.
Cos mam naprawdę nieteges z moczem cuchnie. Wtedy jak żyła babcia to na podobny zapach tato mówił ze babcia nie ma nerek tzn ma bardzo słabe i dlatego taki zapach a ja mam identycznie.
Rozmawiałem dzis z lekarzem rodzinnym i powiedział, że cukier co mam 119, 109, 113 to nic. Dala mi tylko skierowanie na test obciążenia glukozy. Chciałem tez na insulinę i badanie krwi tarczycę to poinformowała ze nie ma umowy z nfz na inne badania i jak cos wyjdzie z obciążenia glukozy to wtedy da mi skierowanie do diabetologa. Lekarka szkoda słów. Maja wywalone ze stan predcukrzycowy, insulinoopornosc trzeba leczyć dieta metformina aby zapobiec cukrzycy typu 2 albo odłożyć chorobę w czasie ale oni maja wyje**** na pacjenta.
-
W dniu 9.06.2020 o 13:56, warning napisał:
Znajomy może mieć za niską dawkę metforminy i inne czynniki, nieleczone.
Co to znaczy „wyniki tarczycy - ok”? Wziąłeś pod uwagę, że wiele prestiżowych towarzystw naukowych postuluje znacznie węższe zakresy norm dla TSH (przysadka) oraz fT3 i fT4 (tarczyca) niż obecnie stosowane w labach w PL? Endokrynolodzy często włączają T4 (i T3) już przy TSH stale wyższymod 2.
Poza krzywą cukrową, sprawdź krzywą insulinową i hemoglobinę glikowaną.
Poza tym - jak wspominasz - może gromadzić Ci się woda. Na to pomoże lek typu Verospiron. Tylko, czy jest sens dodawać sobie kolejny lek? Z drugiej strony, jeśli sertra działa, to warto jej się trzymać.
Oprócz ograniczenia liczby kalorii i stosowania treningu spróbuj nocnego postu 16-godzinnego (time-restricted feeding) i pilnuj regularnego odstępu pomiędzy przyjmowaniem posiłków w czasie dnia.
Warning masz chyba rację
Przed braniem sertraliny robiłem sobie badania i było wszystko ok i po twoim wpisie widzę że sertralina insulinoodporność u mnie wywołuje. Ostatnio dwa dni robiłem sobie badanie na czczo na glukozę (mój tato choruje na cukrzyce) wynik przedwczoraj 119, a dzis 110. Zauważyłem u siebie takie objawy mam chroniczne zmęczenie nic mi się nie chce, spać mi się chce po posiłku, wieczorem co chwilę muszę iść do toalety oddać mocz, chodź nie mam wielkiego pragnienia na picie wody co jest charakterystyczne dla cukrzycy. Dieta plus ćwiczenia chudnę słabo bez sertraliny chudł bym w oczach. Co zaskakujące ostatnio mam dziwny zapach moczu myślę, że to oznaka zbyt dużej ilości glukozy. Babcia jak żyła która chorowałana cukrzycę pamiętam, że miała identyczny zapach moczu. Bardzo intensywny zapach mam zawsze rano gdy wcześniej wypije kilka piw na noc. Może to dziwne dla niektórych porównanie, ale jestem przekonany, że mam cukrzycę albo co najmniej stan przedcukrzycowy i insulinoodporność. Jutro mam wizytę u lekarza i poproszę o skierowanie na badania i przepisanie mi metforminy. Możliwe, że nie muszę zmieniać sertraliny jak u mnie działa a dodam metforminę i będzie git. Czytałem, że wiele osób nie chorujących na cukrzycę używa tej substancji do chudnięcia....
-
Czy po trittico odnotowaliście tycie czy było na odwrót. U mnie sertra powoduje tycie może triticco by u mnie temu zaradzilo. Czekam na wasze opinie
-
W dniu 9.06.2020 o 13:56, warning napisał:
Znajomy może mieć za niską dawkę metforminy i inne czynniki, nieleczone.
Co to znaczy „wyniki tarczycy - ok”? Wziąłeś pod uwagę, że wiele prestiżowych towarzystw naukowych postuluje znacznie węższe zakresy norm dla TSH (przysadka) oraz fT3 i fT4 (tarczyca) niż obecnie stosowane w labach w PL? Endokrynolodzy często włączają T4 (i T3) już przy TSH stale wyższymod 2.
Poza krzywą cukrową, sprawdź krzywą insulinową i hemoglobinę glikowaną.
Poza tym - jak wspominasz - może gromadzić Ci się woda. Na to pomoże lek typu Verospiron. Tylko, czy jest sens dodawać sobie kolejny lek? Z drugiej strony, jeśli sertra działa, to warto jej się trzymać.
Oprócz ograniczenia liczby kalorii i stosowania treningu spróbuj nocnego postu 16-godzinnego (time-restricted feeding) i pilnuj regularnego odstępu pomiędzy przyjmowaniem posiłków w czasie dnia.
Dziś otrzymałem odp od lekarza:
Witam. Przybieranie masy nie jest typowym działaniem sertraliny, ale - jak przy wielu lekach - może się pojawić. Tak, są leki, przy których przybieranie na masie jest jeszcze rzadsze. Proszę skonsultować się z psychiatrą, który wyjaśni który lek i jak działa. Pozdrawiam.
wyczytałem w necie ze nowej generacji leki po ktorych bardzo rzadko sie tyje to:
- trazodon,
- nefazodon
- bupriopion
Czytajac o trittico cr (trazodon) wyczytałem, w jego soecyfikacji, że chyba by mi najlepiej pomogl. Mam nerwice lękową, nie powoduje tycia, pomaga zasypiać a nieraz nie moge usnąć i męcze sie do rana itd.
Muszę udać sie do lekarza i poproszę go o opinie czy nie lepiej przepisać mi trazodon czy nefazodon. Obecnie jestem na 50mg sertry i najlepiej sie czuje a wyższe dawki powodowały gorsze moje samopoczucie wiec jak nie potrzebuje dużej dawki to może triticco bedzie odpowiednie dla mnie.
-
Dzieki za odp. Mam znajomego ktory ma cukrzyce ponoć łagodną przyjmuje od lat metforminę i zazywając pierwszy raz antydepresant setaloft 50mg przez pół roku przytył bardzo odczuwalnie i wizualnie pojawił mu się brzuch piwny chodź piwa wiadomo nie pije. Rozmawialem z nim i mowil ze je tak samo je i napewno ten lek powoduje u niego tycie.
Podejrzewalem ze moze mam cukrzyce zrobilem sobie krzywa cukrzycowa dwa miesiące temu wszystko w normie. Robilem badania na tarczyce wszystko ok... wiec masakra. Dziwne ze jak zakoncze brac sertre i dalej trzymam diete i cwiczenia chudne w oczach natomiast biorac lek dieta plus cwiczenia nic to nie daje. Zauwazylem ze raz nawet gdy wypije podczas kuracji na leku kilka piw bardzo puchne jakby zatrzymywala mi sie woda. Musze wtedy ostro wypocic sie na silowni z dwa,trzy, razy na siłce aby ta retencja zeszla wiec dla mnie to jakiś horror. Badania ok wychodza a tyje i w sumie wiecznie nic mi sie nie chce. Myslalem ze moze to cukrzyca, hipoglikemia, insuliniodpornosc a wyniki wychodza ok....
-
Bardzo proszę o poradę. Sertralina jako nie liczna mi pomaga brałem wczesniej wenlafaksyne, fluoksetyne i oprócz tycia i zniszczonych włosów delikatnie na mnie działały. Serlina bardzo mi pomaga ale po równym roku przyjmowania bardzo przytyłem ponad 15kg. Nie moge schudnąć mimo diety zbilansowanej, cwiczenią fizycznym. Przed laty na tej diecie i ćwiczeniom w 3 miesiące potrafiłem mega schudnąć ale wtedy nie bylem na antydepresancie. To koszmar kiedy duzo trenujesz a waga ani drgnie
czy ktoś z was miał podobnie. Jaki lek nie powoduje przybierania na wadze który mogę wspomnieć mojemu lekarzowi. Pytam sie was bo lekarzowi nie da sie przemówić do rozsądku ze nie przejadam sie a ten lek tam na mnie działa. Ponoć wellbutrim jest bardzo skuteczny i sie nie tyje na nim. Czy znacie podobne leki ktore nie powodują tycia a na których można nawet schudnąć....?
-
Czy ktoś wczesniej przyjmowal sertraline a teraz przyjmuje wellbutrim? Jakie odczucia? Biorę sertraline od roku bardzo pomaga ale przytyłem ponad 10kg na niej i mimo diety i ćwiczeń waga nie drgnie. Czy na wellbutrimie jest problem z tyciem? Czy pomaga jak sertralina? Proszę o poradę
-
Bardzo proszę o poradę. Sertralina jako nie liczna mi pomaga brałem wczesniej wenlafaksyne, fluoksetyne i oprócz tycia i zniszczonych włosów delikatnie na mnie działały. Serlina bardzo mi pomaga ale po równym roku przyjmowania bardzo schudłem ponad 10kg. Nie moge schudnąć mimo diety zbilansowanej, cwiczenią fizycznym. Przed laty na tej diecie i ćwiczeniom w 3 miesiące potrafiłem mega schudnąć ale wtedy nie bylem na antydepresancie. To koszmar kiedy duzo trenujesz a waga ani drgnie
czy ktoś z was miał podobnie. Jaki lek nie powoduje przybierania na wadze który mogę wspomnieć mojemu lekarzowi. Pytam sie was bo lekarzowi nie da sie przemówić do rozsądku ze nie przejadam sie a ten lek tam na mnie działa. Ponoć wellbutrim jest bardzo skuteczny i sie nie tyje na nim. Czy znacie podobne leki ktore nie powodują tycia a na których można nawet schudnąć....?
-
Biore z 2 miesiace seronil i fakt dziala ale dosc lagodnie jestem nerwicowcem i mialem lekka depresje wyszlem z tego. Borykam sie z alkoholem postaram sie nie pic podczas brania tego leku. Moje pytanie do was czy dawka 20mgnie jest zamala dla mnie nie mammotywacji jakos do dziapania utylem nie cjce mi sie odchudzac ogolnie nie przejmuje sie tak jak wczesniej ani stresuje jak z kims rozmawiam ale nie mam takiego powera do zycia. Bralem dwa miesiace temu wenlafaksyne i wogole mnie nie akrywizowala przeszlem na fluo i roznica duz na korzysc seronilu ale moze dawke za mala przyjmuje i zwiekszyc do 40mg? Prosze o rade
-
8 godzin temu, Dragon Ball napisał:
Chyba chodziło Ci o sertralinę. Co do picia to nie polecam. Jaką dawkę fluo bierzesz?
Biore 20mg seronilu od 3 miesiecy i dzialanie delikatne chodz duzo piwkuje na tym leku. Sertralina na dawce 50mg dzialala swietnie na mnie alez gdybym ja dlugo przyjmowal chyba bym wylysial tak na niej wypadaly mi wlosy i przez nia zribily mi sie duze zakola
W dniu 21.08.2018 o 19:25, weltschmerz napisał:Tak szczerze, jest tu ktokolwiek, kogo "prozac" postawił lub stawia na nogi czy to takie placebo z ubokami?
Bo u mnie tak właśnie było. Może dawka za mała (20mg), ale do utuczenia się wystarczyło.
Slychajcie fluoxytyna to slaby lek naprawde. Nadaje sie dla nerwicowcow aby nie stresowaki sie tak w codziennym zyciu podczas np przemow w grupie itd. To dobry delikatny lek ale juz setrolina zwala z nog. Pewnisc siebie niesamowita trzezwosc umyslu w dobieraniu slow czlowiek staje sie dusza towarzystwa ale u mnie niestety leca wlosy garsciami wiec nie biore setraliny ale uwazam ja za genialny lek fluo sie do nien nie umyw
-
W dniu 21.08.2018 o 19:25, weltschmerz napisał:
Tak szczerze, jest tu ktokolwiek, kogo "prozac" postawił lub stawia na nogi czy to takie placebo z ubokami?
Bo u mnie tak właśnie było. Może dawka za mała (20mg), ale do utuczenia się wystarczyło.
Slychajcie fluoxytyna to slaby lek naprawde. Nadaje sie dla nerwicowcow aby nie stresowaki sie tak w codziennym zyciu podczas np przemow w grupie itd. To dobry delikatny lek ale juz setrolina zwala z nog. Pewnisc siebie niesamowita trzezwosc umyslu w dobieraniu slow czlowiek staje sie dusza towarzystwa ale u mnie niestety leca wlosy garsciami wiec nie biore setraliny ale uwazam ja za genialny lek fluo sie do nien nie umywa
-
W dniu 21.08.2018 o 19:25, weltschmerz napisał:
Tak szczerze, jest tu ktokolwiek, kogo "prozac" postawił lub stawia na nogi czy to takie placebo z ubokami?
Bo u mnie tak właśnie było. Może dawka za mała (20mg), ale do utuczenia się wystarczyło.
Sluchajcie czy alkohol naprawde zerujedzialabie fluo? Czytalem ze gwiazdy hollywood biora prozac bo nie wchodzi w reakcje z alkoholem. Czesto pije przy seronilu oczywiscie dziala mniej sie stresujemam wywalone na wiele rzeczy ale pije teraz co dwa trzy dni sporo alkoholu. Wczesniej po wypiciu bykem agresywny a podczas zarzywania seronilu jestem spokojny jak popije nie pilem przez miesiac pierwszy to na tym leku mialem chumorek smialem sie czesto z byle czego a teraz tak nie mam. Czy przez alkohol w pelni nie rozwija dzialania lek?
-
W dniu 21.08.2018 o 19:25, weltschmerz napisał:
Tak szczerze, jest tu ktokolwiek, kogo "prozac" postawił lub stawia na nogi czy to takie placebo z ubokami?
Bo u mnie tak właśnie było. Może dawka za mała (20mg), ale do utuczenia się wystarczyło.
Sluchajcie czy alkohol naprawde zerujedzialabie fluo? Czytalem ze gwiazdy hollywood biora prozac bo nie wchodzi w reakcje z alkoholem. Czesto pije przy seronilu oczywiscie dziala mniej sie stresujemam wywalone na wiele rzeczy ale pije teraz co dwa trzy dni sporo alkoholu. Wczesniej po wypiciu bykem agresywny a podczas zarzywania seronilu jestem spokojny jak popije nie pilem przez miesiac pierwszy to na tym leku mialem chumorek smialem sie czesto z byle czego a teraz tak nie mam. Czy przez alkohol w pelni nie rozwija dzialania lek?
-
14 godzin temu, weltschmerz napisał:
Tak szczerze, jest tu ktokolwiek, kogo "prozac" postawił lub stawia na nogi czy to takie placebo z ubokami?
Bo u mnie tak właśnie było. Może dawka za mała (20mg), ale do utuczenia się wystarczyło.
biore 20mg seronil i dziala serio mam bardziej wywalone na wszystko mniej stresuje sie takze to nie jest placebo ale co najgorsze cieszylem sie ze schudne na fluo bo tak kazdy ma a ja przytylem masakra 10kg. ike przytyles i w jakim czasie weltschmez?
-
W dniu 12.07.2018 o 12:35, swistak2112 napisał:
Przybieranie na wadze obserwowałem po: kwetiapinie (duże), mianserynie (duże), mirtazapinie (umiarkowane) sertralinie (niewielkie). Po fluoxetynie nie miałem w ogóle wzmożonego apetytu. Najsilniej hamuje apetyt bupropion (Wellbutrin).
Bralem wenlafaksyne 4 miesiace poprawy nic doszlem do dawki 300mg i tylko sennowc i brak aktywizacji a bralem wenle zeby mnie zaktywizowala bo w deprejsi nic mi sie nie chcialo przeszlem na fluo na seronil 20mg i po tygodniu czuje sie sto razy lepiej niz na wenli aktywizacja radosc zycia ale tyje czy bylby dobry pomysl aby dorzucic bupriopon wellbutrim do fluo? Czy bral ktos takie polaczenie fluo wellbutrim? Jesli tak to w jakich dawkach i jakie byly efekty? Zalezy mi na aktywizacji bo ostatnio n8c mi sie nie chcialo i stronilem od ludzi a bylem od zawsze towarzyski pelen zycia a leczenie wenlafaksyna zrobilo ze mnie warzywo...
FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)
w Leki przeciwdepresyjne
Opublikowano
Chcę zmienić lek na sprawdzoną sertralinę. Biorę już fluo bioxetin 2 miesiące czy mogę na drugi dzień przyjąć zamiast fluo sertralinę 50mg? Czy muszę odczekać dwa tygodnie i dopiero wtedy mogę zacząć brać sertralinę?